Początki działalności klubu sięgają kwietnia 1945 roku, w którym powstała drużyna piłkarska RKS (Robotniczy Klub Sportowy) Orzeł Sośnica. Trzy lata później w 1948 roku skrót RKS został zamieniony na GZKS (Górniczy Związkowy Klub Sportowy). W latach sześćdziesiątych ukształtowała się kolejna nazwa zespołu – GZKS Sośnica Gliwice, która przetrwała aż do roku 2009. Po kilku sezonach na najniższych szczeblach rozgrywkowych klub zniknął z piłkarskiej mapy Polski. Drużyna z Gliwic może się poszczycić takimi wychowankami jak: Włodzimierz Lubański, Joachim Marx czy Stefan Florenski.

Od marca 2015 roku, z miłości do piłki nożnej i doświadczeniu swojej osoby – Marcin Kełpiński reaktywował klub, którego oficjalna nazwa zespołu to KS Sośnica Gliwice (Klub Sportowy). Wtedy też nawiązaliśmy wzajemną partnerską pomoc. W trakcie rozrywek piłkarskich kibice mogą typować wyniki meczów w mediach społecznościowych i zdobywać darmowe pizze, które jako partner przekazujemy szczęśliwym kibicom.
Link do oficjalnej strony facebooku klubu : https://www.facebook.com/kssosnicagliwice .

Dla członków klubu posiadających kartę członkowską KS Gliwice Sośnica przygotowaliśmy rabat na wszystkie pizze -20 procent. Z roku na rok staramy się powiększać relacje partnerskie z klubem .

Od 2021 roku nawiązaliśmy partnerstwo z drużyną futsalu KS Sośnica Gliwice, która bardzo dobrze radzi sobie w 1 lidze futsalowej, zajmując czołowe miejsca w tabeli. Przygotowaliśmy na każdy mecz rozgrywany na własnej hali vouchery, które jak wcześniej można zdobyć typując wynik meczu.

Trzymamy kciuki i życzymy klubowi dalszych sukcesów a wszystkich rodziców zachęcamy do członkostwa ich pociech , gdzie pod opieką profesjonalnych trenerów będą rozwijać swoje zainteresowania, poprawiać samopoczucie, kształtować charakter i pracę w zespole.

Powodzenia Sosna !